WeCreativez WhatsApp Support
DV-2022 KAZANANLARA DANIŞMANLIK hizmetleri için 7/24 Mesaj Gönderebilirsiniz.
1) Başvuru , 2) Kazananlara Danışmanlık, 3) Diğer.
Green Card

Green Card Vize Görüşmesi

Green Card yolunda karar anı denilebilecek son aşama vize görüşmesi. Göçmen vizesi alacağınız için sadece Ankara’da ABD Büyükelçiliği’nde görüşme yapılıyor. Sağlık raporunuz hazır ve randevu günü geldi ise randevu saatinizden önce elçilikte hazır olmanız gerek. Büyükelçiliğe girerken yanınızda telefon v.b. elektronik eşya bulundurmanız yasak. Dolayısıyla yanınızda bir tanıdık yoksa elçilik etrafındaki büfe, fotoğrafçı vb. esnafa ücretli emanet bırakabilirsiniz. 

Görüşme öncesi size gelen emailde yanınızda bulunması gereken evraklar ve diğer detaylar yazıyor. Göçmen vizesi ücreti olan 330 doların ret almanız durumunda iade olmayacağı açıkça yazılı. 
Türk vatandaşları için boşanma vb. mahkeme evrağı dışında tercüme istenmiyor bu aşamada. 

Göçmen vize ücretini TL veya dolar olarak ödeyebilirsiniz. Dolar şart değil. Ödeme kısmı burada son mu?: Hayır. Green Card için 220 dolar daha ödeyeceksiniz. Tabii elçilikte değil. Pasaportunuz geldikten sonra UCSİS (Amerika Vatandaşlık ve Göçmenlik Ofisi) sitesinden kredi kartıyla ödeme yapılmakta. 

Görüşme sırasında Türkçe veya İngilizce tercih edebilirsiniz. İran vatandaşları için Farsça seçeneği de var. İngilizce bilmiyorsanız strese girmenize gerek yok. Türkçe görüşme yapabilirsiniz. 

Green Card talihlileri için İngilizce bilme şartı yok ancak vize aldıktan sonra başlangıç seviyesinde de olsa öğrenmeniz yararınıza olur. Burada öğrenmeseniz bile orada mutlaka kısa sürede öğrenmeye çalışmanız gerekecek. New Jersey Paterson şehrine gitmiyorsanız Türkçe konuşarak işlerinizi halledemezsiniz. İngilizce film, dizi, müzik vb. izleyerek kulak aşinalığı kazanmanız gerekir.  Başlangıçta Türkçe altyazılı, sonra İngilizce altyazılı İngilizce film, dizi izleyebilirsiniz. 

Pasaportunuz geldiğinde vizeniz üzerinde ABD’ye en son hangi tarihte giriş yapmanız gerektiği yazacak. O tarihi geçirmeden ülkeye giriş yapmanız ve yeni hayatınıza başlamanız gerekmektedir. Amerika rüyası görenlerin rüyalarının gerçekleşmesini diliyoruz.

2021 © Av. ÖMER ER

BAŞVURU FORMU

Green Card Başvuru Talep Formu

DS260 Formu

DS-260 Formunun Doldurulması (DV-2022)

İstanbul Green Card

İSTANBUL GREEN CARD BAŞVURU MERKEZİ
Adres      : Mahmutbey Caddesi No.19 K.3 D.14       

Kolhis Hukuk Bürosu 

BAHÇELİEVLER-İST


Adresimiz Şirinevler Metrobüse 5 dakika yürüme mesafesindedir.  

Tel           : 02126020255 
Whatsapp 7/24: 05368267628
Email  greencardistanbul@gmail.com
Sorularınız ve randevu için email ile ya da Whatsapp ile 7 / 24  bize ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir