WeCreativez WhatsApp Support
Green Card ve ABD iltica basvurusu vb. ile ilgili 7/24 Mesaj Gönderebilirsiniz.
Green Card DV-2024 vize sureci ile ilgili ve diger konularda profesyonel destek almak için; adınızı ve soyadınızı da belirterek 7/24 mesajınızı gönderebilirsiniz.
Green Card Kazananlar

Green Card Kazananların Masrafları

Kazananların birkaç kalemden oluşan masrafları bulunmaktadır. Öncelikle Amerika devleti size uçak bileti ve ev, iş vaadinde bulunmamaktadır. 

Green Card Başvuru Formu

Green Card talihlisi olarak Amerika’da oturum ve çalışma hakkınız cebinizde ülkeye giriş yapacaksınız artık bu aşamadan sonra sizin çabalamanız gerekir. Amerikan vatandaşı ile aynı haklara sahip oluyorsunuz. Vatandaştan farklı olarak; sadece seçimlerde oy kullanamazsınız, mahkeme juri üyesi seçilemezsiniz. Çocuğunuz devlet okulunda, üniversitede birkaç misli para ödemek zorunda değil, vatandaş kategorisinde olacak. Bu yönde sorular aldığımız için açıklama gereği duymaktayız. 

Amerika’ya gittiğinizde ev kiralama, araba alma vb. masrafları karşılayacak bütçeniz olduğunu (15-40 bin dolar) gösterir banka hesap dökümlerini vize görüşmesine giderken götürmeniz istenmekte dolayısıyla oradaki devletten yardım istemeden hayatınızı devam ettirmeniz beklenmektedir. Ev, araba gibi mallarınızın değerini gösterir belgeleri ile birlikte para yerine gösterebilirsiniz. Masraflar  -uçak bileti hariç – kişi başı yaklaşık 1.000 dolar tutmaktadır. Evli olanlar eşi ve (başvuru tarihinde 21 yaşından küçük) tüm çocukları için ayrı ayrı bu masrafları ödemek zorundadır. ABD’de anlasmali evlilik yoluyla Green Card sahibi olmak icin 40-60 bin dolar arasinda rakamlar zikredilmektedir. Meksika uzerinden gidip iltica etmeyi dusunenlerin masraflari 20 bin dolari bulmaktadir. Bin dolar civarinda masraf yukaridaki seceneklerin yaninda cerez parasidir.

Masraflar:- Tercüme evrakı masrafı- Kimlik yenileme (eski ise)- Pasaport ücreti- Sağlık raporu (270-400 USD) (farkın nedeni kişiye göre ekstra aşı, röntgen vb. istenebilmesi)- Göçmen Vizesi (330 USD)- Green Card Ücreti (220 USD)- Danışmanlık ücreti (470 – 590 USD ) – Ankara’ya gidiş geliş (2 kez). 

Türkiye’de veya yurtdışında nerede yaşadığınız önemli olmaksızın DS-260 formu doldurma ve diğer konularda hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Green Card danışmanlığı alanında yetkin, yurtdışı tecrübesi olan, iyi derecede İngilizce bilen uzman kadromuz ile danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

2023 © Av. ÖMER ER

Green Card Başvuru Ücretleri

Green Card Türkiye İstatistikleri

İstanbul Green Card

İSTANBUL GREEN CARD DANIŞMANLIK


KOLHIS HUKUK BUROSU

Adres: Demirciler Sitesi 8.Cadde No.75 Galaksi İş Merkezi Kat.3 D.158 ZEYTİNBURNU-İST

TR: Zulbiye ISKAR  +90 541 6532346

——————————————- 

USA Adres   :  339 Whalley Ave, New Haven, CONNECTICUT

Amerika Tel ve WhatsApp  : +1 203 8183833 (Av. ÖMER ER)  

Email  greencardistanbul@gmail.com

Sorularınız ve randevu için email ile ya da Whatsapp ile 7 / 24  bize ulaşabilirsiniz. 

Green Card Başvuru Ücretleri

➡️  DS260 Formu Örneği

 

Comments (4)

 1. MURAT DEMİR
  Haziran 3, 2020 Cevapla

  Teşekkürler, bilgilendirme için.

 2. ecrin
  Şubat 26, 2021 Cevapla

  teşekkürler bilgiler için

 3. Yunus
  Ağustos 12, 2021 Cevapla

  Çalışma

 4. Levent
  Ekim 20, 2022 Cevapla

  Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir