WeCreativez WhatsApp Support
DV-2022 KAZANANLARA DANIŞMANLIK hizmetleri için 7/24 Mesaj Gönderebilirsiniz.
1) Başvuru , 2) Kazananlara Danışmanlık, 3) Diğer.
Uncategorized

Green Card Çekilişi Şartları

Green Card Başvuru Şartları

 

Green Card Başvuru Formu

Green Card çekilişine katılmak için öncelikle PASAPORT gereklidir.

En az lise mezunu olan ya da iki yıl iş tecrübesi bulunanlar çekilişe katılabilirler. İlkokul ve ortaokul mezunları için son beş yıl içinde Amerika Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı iş kollarından birinde en az iki yıl çalışma şartı vardır.

Lise ve üzeri diploması olanlar için iş tecrübesi aranmamaktadır.

İstenilen eğitim ve iş tecrübesine sahip değilseniz başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye edilecektir ve size ya da aile bireylerinize vize verilmeyecektir.

Çekilişe katılmak için yaş sınırı yoktur. Lise son sınıf öğrencileri de çekilişe katılabilir. 

Eşlerin her ikisi de başvuru koşullarına uyuyorlarsa ayrı ayrı başvuru yapabilirler. Eşlerden biri kurayı kazandığı takdirde diğeri eş kategorisinden yararlanabilir.

Çekilişe katılmak için İngilizce bilmek gerekli değildir. Sıfır İngilizce bilginiz de olsa kazanırsanız Amerika’ya gidebilir, Green Card sahibi olabilirsiniz. 
İyi derecede İngilizce bilginiz varsa İngilizce kaynaklardan gerekli tüm bilgileri öğrenip başvurunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Ancak Türkçe kaynaklardan araştırma ile tüm bilgileri eksiksiz öğrenme imkanı yoktur. İnternette başvurunun çok kolay olduğuna ilişkin bir kısım siteler ve youtuberlar daha fazla izlenme ya da tıklanma adına hazırlanmış eksik bilgiler vermektedir.  Küçük bir hata başvurunuzun kabul edilmemesine neden olabilir. 

Eğitim durumu başvuruda avantaj sağlamamaktadır. İlkokul mezunu ile üniversite mezunu eşit şansa sahiptir. Önemli olan başvurunun hatasız yapılmasıdır. İyi derece İngilizceniz yoksa profesyonel danışmanlık firmalarından yardım almanız sizin yararınızadır. Hata yapılırsa ikinci bir başvuru yapmanız ya da hatayı düzeltmeniz imkanı yoktur.  Her kayıt döneminde bir şahsın sadece bir başvuru yapmasına izin verilmektedir. ABD Dışişleri Bakanlığı birden fazla başvuru yapan kişileri tespit etmek için gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır. Birden fazla başvuru yapan kişiler diskalifiye olacaktır. Başvurusunda hata olanlar geçersiz başvuru nedeniyle elenmekte (%70 ‘den fazla başvuru elenmektedir.), geçerli başvurular arasından rastgele elektronik seçim yapılmaktadır. Profesyonel yardım almanın önemi geçersiz başvuru oranına bakıldığında ortadadır.

Aşağıdaki başvuru formunu şimdi doldurarak başvuru işlemini başlatabilirsiniz. Başvurunuzu son günlere bırakmadan yapınız.

2021 © Av. ÖMER ER

Green Card Başvuru Talep Formu

 

BAŞVURU ÜCRETİ

Green Card Başvuru Ücreti

 

İstanbul Green Card

İSTANBUL GREEN CARD BAŞVURU MERKEZİ
Adres      : Mahmutbey Caddesi No.19 K.3 D.14 
                  Kolhis Hukuk Bürosu BAHÇELİEVLER-İST
Adresimiz Şirinevler Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesindedir.  

Tel- Ofis     : 02126020255 

Tel- Cep    : 05368267628 
Whatsapp05421649451


Email  greencardistanbul@gmail.com
Sorularınız ve randevu için email ile ya da Whatsapp ile 7 / 24  bize ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir