WeCreativez WhatsApp Support
Green Card Başvuru ve Kazananlara Danışmanlık hizmetleri için 7/24 Mesaj Gönderebilirsiniz.
1) Kazananlara Danışmanlık , 2) Başvuru, 3) Evlilik Yoluyla, 4) Aile Sponsorluğuyla, 5) Diğer
Green Card

Green Card DV-2022 BAŞVURU YÖNERGESİ

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Turkish.pdf

Green Card resmi adı ile çeşitlilik göçmen vizesi lotosu ile Amerika’da son yıllarda gelen göçmen nüfusu az olan ülkelerden kura ile göçmen alımı yapılmaktadır. 2022 yılı için dünya genelinde 55.000 kişiye çekiliş ile göçmen vizesi verilecektir. Bu yol ile göçmen vizesi alanlar Amerika’da oturum ve çalışma iznine sahip olacak, evli olanlar eş ve 21 yaşından küçük çocukları ile birlikte bu haklara sahip olacaktır. Evli olanlar ailesi ile birlikte Amerika’ya yerleşip orada yaşamaya başlayabilecektir. 

Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Kolombia, Dominik, El Salvador, Guatemala, Haiti, Hindistan, Jamaika, Meksika, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Güney Kore, Birleişk Krallık, Vietnam vatandaşları (doğumlu olanlar) bu çekilişe katılamazlar.

Başvuru Şartları: 

 1. Başvuru kabul edilen ülkelerde doğmuş olmak. ( Başvuru kabul edilmeyen ülkelerde doğanlar için istisnai durumlar da var. İstisna kabul edilen şartlar varsa başvuru yapabilirler.)
 2. En az lise mezunu olmak ya da lise mezunu değilse mesleği/işinin iki yıl tecrübe veya eğitim gerektiren bir işte son beş yıl içinde 2 yıl çalışmış olmak. İlkokul mezunları da başvuru yapabilir meslek/iş yeterliliğine sahipse.

2019 Başvuru Tarihleri 

Başvurular elektronik ortamda TR saati ile 2 ekim 2019 19:00’da başlayacak 5 kasım 2019 19:00’da sona erecektir. Başvuruların son günlere bırakılmaması iyi olur. Aksi halde ağır yoğunluk nedeniyle başvuru yapılan site çökmekte ve başvuru yapılamama ihtimali artmaktadır. Bir kişi birden fazla başvuru yapamaz. Sofistike teknolojiler kullanılarak birden çok başvuru yapanlar tespit edilmekte ve başvuru diskalifiye edilmektedir. 

Başvurunun Yapılması DV-2021 Programı

Başvuru dvlottery.state.gov resmi site üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için herhangi bir ücret yoktur. Ancak başvuru sırasında yapacağınız küçük hatalar diskalifiye olmanıza yol açabilir. Başvurunuzun kurallara tam uygun olarak yapılması için uzman bir danışmandan yardım almanız yararınıza olabilir. Adresi, ismi cismi belli olmayan danışmanlık firmalarından uzak durunuz. Başvunuzu danışmanlık firması aracılığıyla yapacaksanız confirmation numaranızı mutlaka alınız. Konfirmasyon numarası olmadan sonuçları kontrol etmeniz mümkün değildir. Başvuru esnasında kendi email adresinizin doğru olduğundan emin olunuz. Çünkü kazanmanız durumunda DS-260 formunu gönderdikten sonra e-mail ile iletişim sağlayacaksınız.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Sonuçlar 5 mayıs 2020’de açıklanacaktır. Sonuç posta, email vb. başka bir yol ile Amerika devleti tarafından size bildirilmeyecektir. Sonuçları dvlottery.state.gov adresinden kendiniz kontrol etmeniz, kazandıysanız DS-260 formunu göndermeniz gerekmektedir. 

BAŞVURU FORMUNDA İSTENEN BİLGİLER

1. Ad soyad varsa ikinci ad

2. Cinsiyet 

3. Doğum tarihi  

4. Doğdunuz şehir 

5. Doğdunuz ülke

7. Pasaport bilgileri (Sadece başvuru yapan kişi için gerekli. Eş ve çocuklar için gerekli değil.) 

8. Fotoğraf (Standartlara tam uygun olması şart. Yoksa diskalifiye nedeni) 

9. Adres

9. Yaşadığınız ülke 

10. Telefon numarası . 

11. Email address – 

12. Eğitim durumu

13. Medeni hal 

14-. Çocuk sayısı (21 yaşından küçük, bekar çocuklar sadece)

Kazananların Seçimi

Kazananların seçimi bilgisayar tarafından rastgele yapılacaktır. Başvurusu diskalifiye olanlar kura dışında kalacaktır. Başvurusu kabul edilmeyenlere ayrıca bildirimde bulunulmuyor, sadece kazanamadınız kontrolü yapabiliyorlar. Başvurunun tüm kurallara uygun olarak yapılması için bir bilenden yardım almanız sizin açınızdan faydalı olabilir.  Sonuçlar açıklandığında konfirmasyon numarası ile kontrol yapılırken kazanamayanlar için YOU HAVE NOT BEEN SELECTED yazısı çıkıyor. Kazananlar için ise ad, soyad, adres ve o kişiye hitaben yazılmış bir yazı çıkıyor.  Kazananlara herhangi bir email vb. yazı gönderilmiyor. Kazananların ve varsa aile fertlerinin  mutlaka tüm işlemleri 30 eylül 2021 tarihine kadar tamamlamış olması ve göçmen vizelerinin verilmesi gerekiyor.

Green Card 

Dijital Fotoğraf Özellikleri 

· Renkli 

· Vesikalık 

· Omuzlar gözükmeli, kafa üstünde az boşluk kalmalı

· Son 6 ay içinde çekilmiş veya yeni olmalı 

· Arka perde beyaz

· Tüm yüz doğrudan kameraya bakmalı 

· Gözler açık, nötr yüz ifadesi olmalı (sırıtmak yok.!) 

· Gündelik kıyafetle çekilmiş olmalı 

· Üniforma giyilmemeli. 

· Şapka ya da başı kapatan bir şey giyilmemeli. Dini nedenle başörtüsü kullanılıyorsa tüm yüz gözükmeli, başörtüsü gölgesi yüze düşmemeli. 

· Kulaklık vs. yabancı cisimler olmayacak. 

· Gözlük olmayacak 

Fotoğraf iyi kalite foto çeken cep telefonu ile de çekilebilir ancak fotoğraf stüdyosunda çekilmiş gibi gerekli standartları taşımalıdır. Düşük kalite cep telefonu fotoğrafları diskalifiye nedeni olur.

Dijital fotoğraf Özellikleri: 

· JPEG (.jpg) formatında olacak 

· 240 kB (kilobytes) veya daha küçük boyutta olacak 

· Kare olacak

· 600×600 pixsel olacak 

Geçersiz ve geçerli foto örnekleri:

NOT: DV-2022 Yönergesi henüz yayınlanmamış olup, belki çok az bir değişiklik olabilir. Normalde aynı kurallar 2020 yılında yapılacak başvurularda da geçerli olur.

2021 © Av. ÖMER ER

BAŞVURU FORMU

Green Card Başvuru Talep Formu

BAŞVURU ÜCRETİ

Green Card Başvuru Ücreti

İstanbul Green Card

İSTANBUL GREEN CARD BAŞVURU MERKEZİ
Adres      : Mahmutbey Caddesi No.19 K.3 D.14                  

Kolhis Hukuk Bürosu 

BAHÇELİEVLER-İST

Adresimiz Şirinevler Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesindedir.  

Whatsapp 7/24: 05368267628

Tel           : 02126020255 

Email  greencardistanbul@gmail.com
Sorularınız ve randevu için email ile ya da Whatsapp ile 7 / 24  bize ulaşabilirsiniz. 

Comments (3)

 1. Royal CBD
  Mayıs 12, 2020 Cevapla

  I used to be able to find good advice from your articles.

  • admin
   Temmuz 11, 2020 Cevapla

   Thnaks. You must read it orijinal in English.

  • admin
   Mayıs 30, 2021 Cevapla

   Thanks.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir