WeCreativez WhatsApp Support
Green Card Başvuru ve Kazananlara Danışmanlık hizmetleri için 7/24 Mesaj Gönderebilirsiniz.
1) Kazananlara Danışmanlık , 2) Başvuru, 3) Evlilik Yoluyla, 4) Aile Sponsorluğuyla, 5) Diğer
Green Card

Green Card Dolandırıcılık

Green Card Lotosu ABD’nin dünya genelinden 30 yılı aşkın süredir çekilişle göçmen kabulünü sağlayan bir çeşit lotodur. Başvuru sadece yılda bir ay genelde ekim-kasım aylarında yapılmakta, sonuçlar sonraki yıl mayıs ayında açıklanmaktadır. 

Ülkemizde kimi dolandırıcılar insanlarımızın iyiniyetli yaklaşımını suistimal ederek  oluşturdukları Green Card call centerlar ya da bireysel aramalarla vatandaşları rastgele arayıp ”Başvurunuz onaylandı.”, “Green Card kazandınız.”, “Green Card’a başvurmaya hak kazandınız, seçildiniz.”, ”Şimdi ödeme yapmazsanız iki sene çekilişe katılamazsınız.” vb. yalanlarla birkaç yüz lira ücret yatırmalarını istemekte ve insanları ikna edip taksit taksit para göndermelerini sağlamaktadır. Vatandaşlarda tabiri caizse jeton geç düşmekte, bir süre sonra bizim gibi adı, adresi belli danışmanlık ofislerini arayıp, bir yerlerden arandıkları ve ödeme yaptıklarını, söyleyip bu işin aslı astarı var mı, diye bilgi istendiği olmaktadır. Çoğu zaman dolandırılan rakam 100-1.000 dolar arasında olmaktadır. Hatta bizzat bizi arayan 3.400 Dolar dolandırılan vatandaş bulunmaktadır.

Ülkemizde şu bir gerçektir ki usta dolandırıcılar aralarında profesör ünvanı dahi olan eğitimli insanları bile rahatlıkla dolandırabilmekte, hatta binlerce lirayı bulan paraları kendi elleriyle gelip teslim etmelerini sağlayabilmektedir. 

Her ne kadar emniyet birimleri bu tür olaylara karışanlara işlem yapsa da 2021 yılı içinde de dolandırıcılık faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. Mağdurlardan bizzat duyduğum; sadece başvuru için 1.700 TL, 2.700 TL gibi fahiş ücret alındığını, hatta bu rakamın 3.400 dolara kadar çıktığı vakalar vardır. Dolandırıcılar oltaya takılan kişileri ara ara arayıp şimdi şunun için de ödeme yapmanız gerek diye ikna ederek taksit taksit ödeme yapmalarını sağlamaktadır.

İnternet üzerinden Green Card için form doldurup ön başvuru yapmadıysanız  bu tür aramalar sizleri yanıltmaya yöneliktir. Başarırlarsa bir sonraki planı işletmeye çalışacaklardır. Örneğin size İngilizce eğitim seti, sağlık check-up vb. başka ürün satmak isteyeceklerdir. 

Çekilişe katılmak ve kazanınca vize almak için İngilizce bilmek şart değildir. Başvuru aşamasında sağlık raporu gerekmez. 

Bir kısım şirketler Amerika’dan ilgilileri aramakta veya mesaj göndermektedir. Bu durum bazı kişilerde bir işaret olarak algılanmakta, green card almaya yakın oldukları zannına yol açmaktadır. Amerika resmi devlet görevlileri green card lotosunu kazanmış olsanız bile DS-260 formunu doldurup göndermeden önce sizinle herhangi bir şekilde irtibat kurmaz. Şirketin Amerika’da kurulu olması size avantaj sağlamaz. Bu bir çekiliş, loto. Çekilişe nereden katıldığınızın bir önemi yok. Önemli olan başvurunuzun diskalifiye olmayacak şekilde geçerli olarak yapılmasıdır. Amerika’dan bir şirkete birkaç yüz dolar verince kazanma ihtimaliniz artmayacaktır.

İstanbul Green Card Danışmanlığı, Kolhis Hukuk Bürosu olarak dolandırıcılara karşı dikkatli olmanızı, eğer Green Card başvurusu için hizmet almak istiyorsanız büromuzdan randevu alıp başvuru yapmanızı önermektedir.

2019 © Av. ÖMER ER

BAŞVURU FORMU

Green Card Başvuru Talep Formu

BAŞVURU ÜCRETİ

Green Card Başvuru Ücreti

 

 

İstanbul Green Card

İSTANBUL GREEN CARD BAŞVURU MERKEZİ
Adres      : Mahmutbey Caddesi No.19 K.3 D.14 
                  Kolhis Hukuk Bürosu BAHÇELİEVLER-İST
Adresimiz Şirinevler Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesindedir.  

Whatsapp-1 : 05526409828

Whatsapp-2 : 02126020255

Tel Ofis : 0212 6020255

Tel Cep : 0536 8267628


Email  greencardistanbul@gmail.com
Sorularınız ve randevu için email ile ya da Whatsapp ile 7 / 24  bize ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir